Mateřská škola má velké a kvalitně vybavené prostory vyhovující hygienickým i organizačním podmínkám pro realizaci předškolního vzdělávání dětí ve věku od 2 do 6 let.

Prostory naší mateřské školy

• Dvě třídy (80 m2 a 70 m2)
  • Dvě spací místnosti (60 m2)
  • Dvě umývárny (4x umyvadélka, 2x dětské toalety, 2x pisoár, sprchy)
  • Jídelna s výdejnou
  • Dvě šatničky se skříňkami a botníky
  • Tělocvična
  • Zahrada o rozloze 180 m2

Zahrada naší mateřské školy

Zahrada mateřské školy má důležitou roli ve vzdělávacím procesu dětí, protože poskytuje možnost pro fyzickou aktivitu dětí a také pro pozorování přírody.
Zahrada je vytvořena v jednotném principu, všechny prvky jsou ze stejného materiálu (dřeva) a v příjemném barevném ladění. Děti se zde mohou věnovat péči o rostliny a drobné živočichy, mají zde smyslové podněty k poznání různých druhů přírodnin, prostor k pohybu a k námětové hře.
Zahradu tvoří jak výukové prvky, tak sportovně pohybové (s požadovanou certifikací) a herní. Naleznete u nás záhony, ubikaci pro hmyz, dětský domeček, sestavu se skluzavkou, pískoviště, vláček, lanovou sestavu s horolezeckou stěnou, balanční prvky, houpadla s motivem koní aj. viz fotodokumentace.

Naše třídy

• Věkově smíšené třídy (3-6 let),
  • třídy jsou estetické a krásné,
  • zdi jsou vymalovány do jemných a světlých barev,
  • na zdech se nachází reálné obrázky umělců, které jsou umístěny do výšky dětských očí,
  • židle a stoly jsou v dětské velikosti a umožňují snadnou manipulaci,
  • každá třída má vlastní sociální zázemí a šatnu se skříňkami,
  • ve třídách se nachází prostor pro snadný a pohodlný pohyb, např. chůze po elipse,
  • třídy jsou rozděleny do jednotlivých pracovních oblastí,
  • každá oblast se zaměřuje na jiný druh dovedností a učení, např. praktický život, smyslová výchova, matematika, kultura, jazyk,
  • v dřevěných policích se nachází Montessori pomůcky.