Ing. Radan Jünger

zástupce zřizovatele
T: +420 739 527 110
E: radan.junger@montessoriostrava.cz

Mgr. Tereza Krčíková

ředitelka ZŠ a MŠ Montessori
T: +420 739 527 110
E: tereza.krcikova@montessoriostrava.cz

Bc. Radana Buďo Kempová

ředitelka mateřské školy Montessori

učitelka ve třídě Monte

T: +420 739 527 110
E: radana.budo@montessori-ms.cz

Jitka Palarčíková

statutární zástupce ředitele, sekretariát
T: +420 739 527 100
E: jitka.palarcikova@montessoriostrava.czinfo@montessoriostrava.cz

Michal Hradečný, DiS.

HR specialista, personalistika
T: +420 730 182 953
E: michal.hradecny@monteostrava.cz

Erica Martinez

Učitelka ve třídě Monte
E: erica.martinez@montessori-ms.cz

Julie Koželuhová

Učitelka ve třídě Benja
E: julie.kozeluhova@montessori-ms.cz

Adéla Dudková

Učitelka ve třídě Benja
E: adela.dudkova@montessori-ms.cz

Fakturační údaje školy

Základní škola a mateřská škola Montessori Ostrava
Matrosovova 833/14
709 00 Ostrava-Hulváky Ostrava
IČO: 01820494, DIČ: CZ01820494

Číslo účtu: 2400573114/2010

Kde nás najdete

ZŘIZOVATEL

Nejvíce si cením na svém pedagogickém sboru, s jakou péči se věnují našim žákům. Jsou nenápadnými průvodci v jejich světě a touze po poznání. Můj tým plně kvalifikovaných odborníků byl pečlivě vybrán z těch nejlepších pedagogů. Ať už se jedná o vedení školy, třídní učitelé, asistentky nebo rodilé mluvčí. Všem je nám blízká Montessori pedagogika a ztotožňujeme se s krédem Marie Montessori – Pomoz mi, abych to dokázal sám.o láskou, rozdává lásku.

ŘEDITELKA

  • Mgr. Tereza Krčíková

Jsem hrdá na to, že jsem se stala součástí profesionálního a přátelského pedagogického týmu, jehož hlavním cílem jsou šťastné děti. K nám se žáci těší do školy každý den. U nás podporujeme individualitu dětí. Mým hlavním krédem je, aby z dětí byli kreativní a tvořivé osobnosti, které se nebojí projevit.

ŘEDITELKA MATEŘSKÉ ŠKOLY

  • Bc. Radana Buďo Kempová 

Ředitelka pro mateřskou školu Montessori a učitelka na třídě Monte. Vystudovala obor Učitelství pro mateřské školy na pedagogické fakultě Ostravské univerzity v Ostravě. Má zkušenosti s adaptací dvouletých dětí v MŠ, aktivně se zaměřuje na hrubou motoriku dětí a její rozvoj, získání správných pohybových vzorců a návyků. Je celostním muzikoterapeutem a prvky relaxace a hry na netradiční nástroje v přírodním ladění využívá i během každodenní práce s dětmi.

Za svou dosavadní praxi absolvovala mnoho vzdělávacích kurzů, mimo jiné také kurz Respektovat a být respektován, Montessori pedagogika pro MŠ, Základy Handle přístupu nebo Metodu dobrého startu. Aktuálně je uchvácena montessori pedagogikou, jejíž některé prvky již léta využívá, zaměřuje se na samostatnost a soběstačnost dětí což přispívá k jejich sebevědomí.

Její moto je: „Může být něco krásnějšího než dělat to, co máte rád a vědět, že to má význam?“

  • Julie Koželuhová

Vede děti ve třídě Benja. Pochází z Uherského Hradiště a je hrdá na folklór a tradice. Učitelkou v mateřské škole chtěla být již od raného mládí a při absolvování brigád či zaměstnání se v tomto vždy utvrdila. Obor předškolní pedagogika vystudovala na Střední pedagogické škole v Kroměříži a studium zakončila maturitní zkouškou. Ke svému vzdělání později doplnila Kurz plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku a také Kurz montessori pedagogiky v Brně. Ve svém volném čase se věnuje plavání s dětmi, organizování dětských táborů a akci. Ráda zpívá, tančí, cvičí jógu a běhá, nejraději se však o své dovednosti podělí s dětmi.

Její moto

  • Adéla Dudková
Je učitelkou dětí ve třídě Benja. Má vystudovanou Střední pedagogickou školu sv. Anežky České v Odrách, obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Již od dětství se věnovala hře na zobcovou flétnu, na kterou, s malými přestávkami, hraje dodnes a není ji cizí ani klavír. Ráda tančí, zpívá a fotografuje.
Má dvě malé děti, které také navštěvují montessori třídu.
Díky její dobrodružné povaze ráda se svou rodinou kempuje na různých místech ČR a  často jezdí na výlety.
Je milovnice přírody a k ůcte k naši Zemi se snaží vést i své děti.
Před nástupem na MD pracovala 4 roky v běžné mateřské škole, kde ji úplně nevyhovoval systém vzdělávání a momentálně zkouší jít jiným směrem.

Její moto: Nikdy nepomáhejte dítěti s úkolem, při kterém cítí, že může uspět.

  • Erica Martinez

Působí na třídě Monte a je rodilou mluvčí, pochází z Dallasu, USA. V Ostravě bydlí se svou dcerou již 9 let a stále se učí česky. Ve volném čase ráda tancuje latinsko-americké tance a swing. Je instruktorkou Zumby pro dospělé a děti. Ráda chodí na procházky po horách, plave, chodí do kina a věnuje se své dceři.

  • Liesbeth Carlebur

Pochází z Holandska a před šesti lety se se svým manželem a čtyřmi dětmi přestěhovali do české Republiky a zamilovali si ji od prvního dne!
Poslední dva roky pracovala jako učitel angličtiny v lesní školce a jako soukromý učitel. Děti učí anglicky prostřednictvím her, písniček a kreativních činností.

Její moto: Zábava, zatímco se dítě učí, je ta nejdůležitější věc!

  • Blanka Pokorná

Působí v mateřské škole Monte jako školní asistentka. Do montessori pedagogiky se zamilovala již před šesti lety, když se jí narodil syn. Nejvíce ji zaujala přirozenost a respekt, s jakým tato metoda přistupuje k dětem. Velice ji těší spolupráce s učitelkami v naší mateřské škole, kde může uplatnit své znalosti, zkušenosti a přirozený talent jednání a pomáhání druhým.

Její moto: Naše myšlenky utvářejí náš život. Pokud dokážeme v dítěti udržet jeho přirozený pozitivní přístup a myšlení, bude z něj šťastný dospělý.

Desatero, kterým se řídí náš tým

Je-li dítě káráno, naučí se odsuzovat.

Žije-li dítě v nepřátelství, naučí se útočit.

Žije-li dítě v posměchu, naučí se vyhýbavosti.

Ale žije-li dítě v povzbuzení, naučí se smělosti.

Žije-li dítě v toleranci, naučí se trpělivosti.

Zná-li dítě úspěch, naučí se věřit si a oceňovat druhé.

Žije-li dítě v poctivosti, naučí se spravedlnosti.

Žije-li dítě v bezpečí, naučí se věřit a důvěřovat.

Je-li dítě přijímáno a obklopeno přátelstvím, naučí se hledat ve světě lásku.

Je-li dítě obklopeno láskou, rozdává lásku.